Ahmeti: Shpallja e gjendjes emergjente duhet të konsiderohet seriozisht - Bota Sot
Ahmeti: Shpallja e gjendjes emergjente duhet të konsiderohet seriozisht

Kosova

Ahmeti: Shpallja e gjendjes emergjente duhet të konsiderohet seriozisht

Nga: Tahir Ahmeti Më: 10 mars 2019 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Gjendja me zjarret në Kosovë po del jashtë kontrollit.

Shpallja e gjendjes emergjente duhet seriozisht të konsiderohet nga organet kompetente shtetërore.

Siguria e qytetarëve si dhe ruajtja e të mirave materiale dhe e pronave publike dhe private, duhet të jetë primare.

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh bashkëthemelues i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...