“Caritas Kosova” ndihmon shëndetësinë e Rahovecit - Bota Sot
“Caritas Kosova” ndihmon shëndetësinë e Rahovecit

Kosova

“Caritas Kosova” ndihmon shëndetësinë e Rahovecit

Më: 12 mars 2019 Në ora: 15:22
Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi dhe Don Viktor Sopi, drejtor Gjeneral i “Caritas Kosova”, kanë nënshkruar kontratën

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi dhe Don Viktor Sopi, drejtor Gjeneral i “Caritas Kosova”, kanë nënshkruar kontratën “Shërbime për realizimin e vitalizimit të infrastrukturës për funksionalizimin e projektit shtretërit shtëpiak”, me vlerë prej 194 mijë e 398 euro.

Me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes, kryetari Latifi, ka thënë se sot u  nënshkrua një kontratë të rëndësishme me “Caritas Kosovën”, përmes së cilës do të punësohen 96 punëtorë shëndetësor dhe më këtë synohet të rritet edhe më tutje shërbimet shëndetësore në nivel komunës.

Ndërsa, Don Viktor Sopi, drejtor Gjeneral i “Caritas Kosova”, ka shtuar se ky projekt do të ndihmojë edhe punësimin e të papunëve edhe personat që janë pa përkujdesje dhe të palëvizshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...