Haziri nënshkruan kontratën për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal - Bota Sot
Haziri nënshkruan kontratën për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal

Kosova

Haziri nënshkruan kontratën për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal

Nga: K.M Më: 13 mars 2019 Në ora: 13:02
Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri

Gjilani përfiton mbështetje nga MAPL për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal, kosto 1.9 milionë euro

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Rozafa Ukimeraj, kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal në vlerë prej 1.9 milionë euro.

Kryetari Haziri ka falënderuar MAPL për mbështetjen e madhe, duke thënë se deri tani Gjilani ka vuajtur për një objekt të ri që do t’i plotësonte nevojat e kuvendarëve, partive politike dhe mbi 300 shërbyesve civilë.

Haziri theksoi se me ndërtimin e objektit të ri të Kuvendit Komunal, performanca në punë do të ketë rritje të dukshme.

Zyra për Informim

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...