Komuna e Kaçanikut s’mori laptopët të cilët i pagoi – padit kompaninë - Bota Sot
Komuna e Kaçanikut s’mori laptopët të cilët i pagoi – padit kompaninë

Kosova

Komuna e Kaçanikut s’mori laptopët të cilët i pagoi – padit kompaninë

Më: 16 mars 2019 Në ora: 20:41
Foto ilustrim

Mbi 50 mijë euro nga buxheti i vitit paraprak, komuna e Kaçanikut kishte planifikuar të blejë laptopë dhe projektorë për nevoja të profesorëve.

Pas përfundimit të procedurave të tenderimit, komuna kishte konstatuar se laptopët nuk i kanë specifikat e kërkuara, raporton KTV.

Këto pajisje janë kthyer mbrapsht nga komuna e Kaçanikut.

Pas kësaj, Komuna ka kërkuar nga Organi Shqyrtues i Prokurimit që ta diskualifikojë këtë kompani, në mënyrë që mos t’i mashtrojë edhe komunat e tjera, por ky organ e ka refuzuar kërkesën e saj.

Por, Komuna nuk e ka ndërmend ta lërë me kaq, ajo ka paditur këtë kompani për mashtrim.

Kohavisioni ka kontaktuar edhe Shaip Ramën, zyrtar në Ndërmarrjen Tregtare Grafike “Blendi”, por ai ka thënë se nuk është në dijeni për këtë çështje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...