Nënkryetari serb në Kosovë, habit me reagimin për sulmin në Zelandë - Bota Sot
Nënkryetari serb në Kosovë, habit me reagimin për sulmin në Zelandë

Kosova

Nënkryetari serb në Kosovë, habit me reagimin për sulmin në Zelandë

Më: 16 mars 2019 Në ora: 21:57
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ngjarja e djeshme në dy xhami të Zelandës së Re, ku nga një sulm terrorist mbetën të vdekur 49 persona dhe dhjetëra të lënduar, ka prekur shumë persona.

Në mesin e tyre edhe nënkryetarin e Kamenicës, Bojan Stamenković nga komuniteti serb.

Image

Ai ka publikuar një fotografi, përmes së cilës ka treguar rastet kur myslimanët i kanë mbrojtur katolikët dhe anasjelltas, dhe se nuk ka rëndësi se çfarë race apo feje je.

Image

Kujtojmë se sot doli para gjykatës personi i cili dje kreu sulmin në xhami, derisa hyri drejtpërdrejt në profilin e tij në Facebook gjatë kohës kur po e kryente aktin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...