Ministria e Infrastrukturës reagon ndaj shkrimit për “Çmimin marramendës të orës së Pal Lekajt” - Bota Sot
Ministria e Infrastrukturës reagon ndaj shkrimit për “Çmimin marramendës të orës së Pal Lekajt”

Kosova

Ministria e Infrastrukturës reagon ndaj shkrimit për “Çmimin marramendës të orës së Pal Lekajt”

Më: 18 mars 2019 Në ora: 10:20
Ora

Në lidhje me publikimin e artikullit “Çmimi marramendës i orës së ministrit Pal Lekaj”, ka reaguar Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit.

Sipas një komunikate për medie thuhet se përmbajtja e këtij teksti është krejtësisht e pavërtetë, e pa argumentuar dhe tendencioze.

“Për hir të korrektësisë, ju njoftojmë se ora të cilën e mbanë në dorë ministri Pal Lekaj, është orë e kompanisë “Richelieu Swiss”, çmimi i së cilës në treg është $ 139.99, siç edhe shihet në foton e bashkëngjitur më këtë reagim, e assesi kjo orë nuk është e markës “Rolex”, dhe nuk e mbanë çmimin “4,099 euro”, siç është shkruar në tekstin e këtij artikulli. Artikulli i mediumit “magazina.al” paraqet një të pavërtetë, është ne kundërshtim me të gjitha standardet gazetareske dhe përbënë shpifje”, thuhet në reagimin e Ministrisë.

“Ju kujtojmë se, ministri Pal Lekaj, ka qenë gjithmonë i hapur dhe bashkëpunues me të gjitha mediet dhe gazetarët pa dallim. Rrjedhimisht, ka treguar respekt dhe konsideratë për punën e medieve dhe gazetarëve”, thuhet tutje në reagim.

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, ka thënë se do t’i ndjekë rrugët ligjore ndaj mediumit në fjalë për shpifjet që janë bërë, ndërsa të njëjtit i ka bërë thirrje që ta fshijë artikullin “Çmimi marramendës i orës së ministrit Pal Lekaj”, dhe të kërkojnë falje publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...