Njihuni me 8 vjeçarin kosovar i cili harton teste për mësimdhënësit - Bota Sot
Njihuni me 8 vjeçarin kosovar i cili harton teste për mësimdhënësit

Kosova

Njihuni me 8 vjeçarin kosovar i cili harton teste për mësimdhënësit

Më: 18 mars 2019 Në ora: 21:13
Ditrin Selmani

Ai madje i kupton dhe i thjeshtëzon edhe disa enigma të universit. Niveli i inteligjencës së këtij vogëlushi është mbi mesataren.

Për këtë arsye për të nuk mjaftojnë ligjëratat që mbajnë mësuesit për të dhe bashkëmoshatarët e tij.

Ai madje po harton teste edhe për mësimdhënësit e tij.

“Janë shumë të vështira dhe ne nuk mundemi me u përgjigj, në të gjitha fushat, në të gjitha lëndët. ’, tha mësuesja Jehona Kastrati.

Përveç astronomisë të cilën e ka të preferuar e që shumë nga punimet e tij i ka paraqitur edhe në këtë libër të botuar për të vogëlushi e njeh mirë edhe anatominë e trupit të njeriut.

Interesimin për të marrë informacione e ka të lindur por marrjen e tyre ia ka mundësuar edhe teknologjia.

Niveli i inteligjencës së tij pas testimit nga instituti Atom ka dalë i përafërt me kriterin e kërkuar të këtij institucioni që merret me fëmijët që kanë shkallë të lartë të inteligjencës.

Por për tu bërë atomist Ditrimi do të ketë edhe një shancë atëherë kur do të jetë nxënës i klasës së tretë kur pritet të bëhet edhe ritestimi.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...