Limaj reagon për sulmin ndaj Petroviqit, bën thirrje të zbardhet ky rast - Bota Sot
Limaj reagon për sulmin ndaj Petroviqit, bën thirrje të zbardhet ky rast

Kosova

Limaj reagon për sulmin ndaj Petroviqit, bën thirrje të zbardhet ky rast

Më: 20 mars 2019 Në ora: 15:03
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka dënuar sulmin ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq.

Limaj përmes një postimi në ‘Facebook’, ka shprehur shqetësimin e tij duke dënuar sulmin fizik ndaj deputetit Petroviq.

“Liria e të menduarit dhe vepruarit ndryshe është e garantuar dhe askush nuk ka të drejtë ta cenojë atë”, ka shkruar Limaj.

Ai i ka bërë thirrje organeve të hetuesisë që të zbardhin këtë rast dhe sulmuesit të marrin dënimin e merituar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...