Llapjanët pro mbylljes së lojërave të fatit në qytetin e tyre të Podujevës - Bota Sot
Llapjanët pro mbylljes së lojërave të fatit në qytetin e tyre të Podujevës

Kosova

Llapjanët pro mbylljes së lojërave të fatit në qytetin e tyre të Podujevës

Më: 22 mars 2019 Në ora: 13:17
Podujeva

Llapjanët e kanë përkrahur iniciativën për mbylljen e lojërave të fatit në komunën e tyre.

Një sondazh i realizuar nga faqja zyrtare e qytetit, “Podujeva”, 96% e qytetarëve Llapjanë e kanë përkrahur idenë për mbylljen e bastoreve, kazinove dhe lojërave të tjera të fatit, duke e parë atë si shqetësuese për shoqërinë.

Image
 
Ndryshe, sot Kuvendi i Kosovës me 74 vota pro miratoi rezolutën për mbylljen e tyre.
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...