Shoqata e Lojërave të Fatit kërkon më shumë informata për pezullimin e aktivitetit - Bota Sot
Shoqata e Lojërave të Fatit kërkon më shumë informata për pezullimin e aktivitetit

Kosova

Shoqata e Lojërave të Fatit kërkon më shumë informata për pezullimin e aktivitetit

Më: 22 mars 2019 Në ora: 23:42
Foto ilustrim

Gjatë ditës së sotme, Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për pezullimin e aktivitetit të kazinove dhe lojërave të fatit në vend.

Pas miratimit të kësaj rezolute, Kryetari i Shoqatës së Lojërave të Fatit në Kosovë, Istref Veliu, tha se akoma nuk janë të gatshëm të japin deklaratë për media.

“Shoqata ka vendosur që të prononcohemi derisa të kemi informacione më shumë se çfarë po ndodh”

“Në ditët në vijim do të jemi gati të prononcohemi”, tha Veliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...