Kështu do të jetë moti sot - Bota Sot
Kështu do të jetë moti sot

Kosova

Kështu do të jetë moti sot

Më: 26 mars 2019 Në ora: 07:35
Foto ilustrim

Prej sot, një front i ftohtë do të kalojë mbi vendin tonë, duke sjellë masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, që do të kushtëzojnë temperatura më të ulëta edhe ditëve tjera të javës.

Për sot paralajmërohen edhe reshje të dobëta shiu, e në vise malore edhe borë.

Vlerat e cilësisë së ajrit edhe gjatë ditëve në vijim do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare dhe të mira. Orët e mbrëmjes mbesin me mundësi që të tejkalojnë në vlera të pashëndetshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 2 deri në 4 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet nga 8 deri në 10 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...