Sot hapet “Java e Gruas” - Bota Sot
Sot hapet “Java e Gruas”

Kosova

Sot hapet “Java e Gruas”

Më: 26 mars 2019 Në ora: 08:45
Foto

Në ditën e parë të kësaj jave, fjalën kryesore do ta mbajë ambasadori Kosnett, ndërsa më pas do të ketë një diskutim në panel me temën “Rruga drejt qeverisjes së mirë”.

Përfaqësuesit e institucioneve publike dhe të shoqërisë civile do të diskutojnë, qasjet, iniciativat dhe masat e ndërmarra për të rritur efektivitetin e institucioneve të qeverisjes lokale dhe për të vendosur qytetarin në qendër të procesit të bërjes së politikave publike.

Pjesë e panelit do të jetë Xhevahire Izmaku, deputete e Kuvendit të Kosovës dhe anëtare e Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, pastaj Mahir Yağcılar, Ministër i Administratës Publike, Rozafa Ukimeraj-Çuni, Sekretare e Përgjithshme në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal, Agim Veliu, kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës dhe kryetar i Komunës së Podujevës dhe Adriana Hodžić, shefe ekzekutive e Administratës në Komunën e Mitrovicës Veriore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...