Ligji i ri: Kujdes, nga sot nëse e bëni këtë gjë gjatë vozitjes, iu merret patentë shoferi - Bota Sot
Ligji i ri: Kujdes, nga sot nëse e bëni këtë gjë gjatë vozitjes, iu merret patentë shoferi

Kosova

Ligji i ri: Kujdes, nga sot nëse e bëni këtë gjë gjatë vozitjes, iu merret patentë shoferi

Më: 15 prill 2019 Në ora: 11:54
Foto ilustrim

Në bazë të ligjit të ri të Ministrisë së Punëve të Brendshme, tani e tutje duhet të keni më shumë kujdes nëse mendoni të kaloni rrugën derisa është e ndezur drita e kuqe e semaforit. Tani, p olicia nëse qëllon në vendngjarje kur ju kaloni në të kuqën pësojnë disa dënime më të ashpra.

Kështu, ju do të dënoheni me 150 euro, me tri pikë negative si dhe do t’u konfiskohet patentë shoferi për tre muaj.

Pas konfiskimit, po licia e dorëzon patentën në zyrën e patentë shoferëve në MPB dhe pala mund ta tërheq atë vetëm pas tre muajsh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...