Durim Limaj: Për bizneset që nuk vendosin flamujt e origjinës së produkteve, nuk do të ketë tolerime - Bota Sot
Durim Limaj: Për bizneset që nuk vendosin flamujt e origjinës së produkteve, nuk do të ketë tolerime

Kosova

Durim Limaj: Për bizneset që nuk vendosin flamujt e origjinës së produkteve, nuk do të ketë tolerime

Më: 16 prill 2019 Në ora: 08:29
Durim Limaj

Shefi i Kabinetit i ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Durim Limaj ka thënë se bizneset do të dënohen me gjoba nëse nuk respektojnë vendosjen e flamujve në anën e majtë të çmimit të produktit siç e parasheh ligji.

Limaj në emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu në RTV Dukagjini ka thënë, se neni për flamujt ka hyrë në fuqi nga muaji dhjetor, por bizneseve u është dhënë një mundësi që deri në fund të janarit të bëjnë vendosjen e flamujve.

“Kemi pas ankesa të ndryshme nga bizneset gjatë konsultave të ndryshme për shkak të ligjit për flamujt e produkteve. Iu kemi dhënë mundësi që deri në fund të janarit të bëjnë vendosjen e flamujve”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...