Në Junik protestohet për mbrojtjen e lumit Ereniku - Bota Sot
Në Junik protestohet për mbrojtjen e lumit Ereniku

Kosova

Në Junik protestohet për mbrojtjen e lumit Ereniku

Më: 17 prill 2019 Në ora: 14:26
Ilustrim

Sot para Kuvendit Komunal të Junikut është mbajtur protestë me moton ‘Ta mbrojmë Erenikun’.

Protesta ka filluar në ora 11.00 dhe ka përfunduar në 11:30. Pjesëmarrës në ketë protestë kanë qenë rreth 200 qytetarë.

Protesta ka kaluar pa incidente, njofton Policia rajonale në Pejë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...