Mbahet forumi i ofruesve të shërbimeve për personat me aftësi të kufizuara - Bota Sot
Mbahet forumi i ofruesve të shërbimeve për personat me aftësi të kufizuara

Kosova

Mbahet forumi i ofruesve të shërbimeve për personat me aftësi të kufizuara

Më: 18 prill 2019 Në ora: 08:50
Ilustrim

COD Kosovo në bashkëpunim me Handicap Kosova, Down Syndrome Kosova dhe Shoqatën Evropiane të Shërbimit për Personat me Aftësi të Kufizuara – EASPD, sot organizojnë Forumin e Parë të Ofruesve të Shërbimeve për Personat me Aftësi të Kufizuara në Kosovë.

Forumi synon të bashkojë ofruesit e shërbimeve për personat me aftësi të kufizuara dhe së bashku me ekspertët nga EASPD dhe institucionet përkatëse të angazhuara në fushën e shërbimeve të vazhdohet puna e përbashkët për përmirësimin e sektorit të shërbimeve dhe duke bërë këtë kontribuojnë në përmirësimin e cilësisë të jetës së personave me aftësi të kufizuara në Kosovë.

Forumi do të mbahet në Hotel Sirius dhe nis në ora 09:30. Forumi është organizuar me mbështetjen financiare nga Bashkimi Evropian, Qeveria Suedeze dhe donatorë të shumtë privatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...