Telekomi nuk i ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin Komisionit Hetimor - Bota Sot
Telekomi nuk i ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin Komisionit Hetimor

Kosova

Telekomi nuk i ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin Komisionit Hetimor

Më: 18 prill 2019 Në ora: 11:06
Telekomi nuk i ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin Komisionit Hetimor

Telekomi i Kosovës nuk i ka dorëzuar të gjithë dokumentacionin me kontrata Komisionit Hetimor Parlamentar, në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala.

Kryesuesi i Komisionit, Visar Ymeri theksoi se përfundimisht menaxhmenti i Telekomit ka dorëzuar një pjesë të dokumentacionit, por jo të tërin.

“Mendoj se duhet t’iu bëjmë edhe një kërkesë të korrigjuar për dorëzimin e disa kontratave tjera të Telekomit. Kërkojmë edhe një herë nga Telekomi kontratën ‘solaria’ për shqyrtim”, tha Ymeri.

Ai theksoi se nëse gjinden vepra penale për këto kontrata, Komisioni do ta dërgojë në prokurori lëndën për Telekomin.

Ymeri kërkojë që shqyrtimi i dokumentacionit të sjellur në këtë komision, të shqyrtohet pa media.

Armend Zemaj, anëtar tha se mosplotësimi i dokumentacionit për Komisionin Hetimor, ka dyshime për t’i ikë përgjumësisë.

Deputeti Milaim Zeka theksoi se për keqpërdorimet siç tha ai të mëdha që kanë ndodhur në Telekom, ky menaxhment duhet ta sjellë të gjithë dokumentacionin me kontrata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...