Ministrja Hoxha: Liria e mediave thelbësore në demokraci - Bota Sot
Ministrja Hoxha: Liria e mediave thelbësore në demokraci

Kosova

Ministrja Hoxha: Liria e mediave thelbësore në demokraci

Më: 18 prill 2019 Në ora: 16:59
Dhurata Hoxha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka vlerësuar arritjen e Kosovës të renditet e 75-ta, në renditjen globale për lirinë e medias, para shumë vendeve të BE-së.

Liria e mediave është thelbësore për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe demokracinë, ka shkruar Ministrja hoxha në rrjetin social.

Ja postimi i Ministres Hoxha:

“Reformat që prodhojnë rezultate – Kosova renditet në vendin #75, në raportin #WorldPress Freedom, më i larti në rajon dhe është përpara me renditje ndaj disa shteteve të BE-së si Hungaria, Bullgaria, Malta. Liria e mediave është thelbësore për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe demokracinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...