Përkujtohet dëshmori i kombit, Mejdi Korrani - Bota Sot
Përkujtohet dëshmori i kombit, Mejdi Korrani

Kosova

Përkujtohet dëshmori i kombit, Mejdi Korrani

Më: 19 prill 2019 Në ora: 16:53
Foto

Në 20 vjetorin e rënies heroike është përkujtuar dëshmori kombit, Mejdi Korrani, përcjell “Bota sot” .

Përfaqësues të institucioneve komunale, organizatave të dala nga lufta, subjekteve politike, mekanizmave të sigurisë, bashkëqytetarë të dëshmorit nga Pozherani dhe qytetarë të tjerë, kanë vendosur kurora lulesh mbi varrin e tij në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Përvjetori i rënies së dëshmorit Mejdi Korrani, është duke u përkujtuar me një varg aktivitetesh të shumta sportive, ndërkohë që do të mbahet edhe një Akademi përkujtimore në Pozheran.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...