PDK-ja në Skenderaj tejkalon problemet, arrihet një marrëveshje! - Bota Sot
PDK-ja në Skenderaj tejkalon problemet, arrihet një marrëveshje!

Kosova

PDK-ja në Skenderaj tejkalon problemet, arrihet një marrëveshje!

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:33
PDK

Mospajtimet ndërmjet zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Skenderaj tashmë janë zgjidhur.

Burimet brenda këtij subjekti politik i kanë thënë medias se është arritur një marrëveshje për ndarje të përgjegjësive nga procesi i brendshëm zgjedhor.

“Sot janë tejkaluar problemet në PDK-në e Skenderajt, pas një marrëveshjeje të arritur mes zyrtarëve të partisë, ku për kryetar do të jetë Sami Lushtaku, ndërsa funksionin e nënkryetarit do ta ushtrojnë Nuredin Lushtaku dhe Bekim Haxhiu“, thonë burimet e njëjta brenda PDK-së.

Deri tek ky vendim, PDK-në e Skenderajt e ka dërguar acarimi i situatës ndërmjet anëtarëve të këtij subjekti politik që ndodhi në javën e kaluar në Klinë të Eperme, ku për shkas edhe u anulua procesi i zgjedhjes së përfaqësuesit të fshatit nga radhët e kësaj partie.

Ndryshe, Komunën e Skenderajt aktualisht e drejton Bekim Jashari, që zgjedhjet e fundit i kishte fituar si kandidat i pavarur. Ai ishte mbështetur edhe nga zyrtarët e PDK-së në garën për kryetar, pasi që ky subjket politik kishte vendosur të mos marrë pjesë në zgjedhje, në shenjë respekti për familjen Jashari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...