Ky është personi ndaj të cilit u bë atentat në Podujevë - Bota Sot
Ky është personi ndaj të cilit u bë atentat në Podujevë

Kosova

Ky është personi ndaj të cilit u bë atentat në Podujevë

Më: 24 prill 2019 Në ora: 06:51
A. Potera

(E plotësuar) - Një tentim vrasje ka ndodhur mbrëmë në fshatin Siboc të Podujevës.

Dyshohet se disa persona me breshëri plumbash kanë tentuat ta vrasin një person, i cili gjendej në veturën e tipit Golf VI.

Burime e saj brenda Policisë së Kosovës, bënë të ditur se atentati është bërë ndaj të riut A. Potera.

A.Potera ka shpëtuar pa lëndime nga atentati ndaj tij, teksa Policia po vazhdon hetimet për motivet e këtij sulmi.

Image

Atentat në Podujevë, dalin pamjet

Një atentat para pak çastesh ka ndodhur në Podujevë.

Media e ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes, ku makina është goditur nga plumbat.

Ende nuk dihet më saktësi se kush është i përfshirë në rast dhe për çfarë motive ka ndodhur.

As nga organet e rendit ende nuk ka ndinjë njoftim zyrtar në lidhje me rastin.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...