Nxënësit nga Vushtrria përmes pikturës solidarizohen me qytetarët e Parisit - Bota Sot
Nxënësit nga Vushtrria përmes pikturës solidarizohen me qytetarët e Parisit

Kosova

Nxënësit nga Vushtrria përmes pikturës solidarizohen me qytetarët e Parisit

Më: 24 prill 2019 Në ora: 09:41
Nxënësit nga Vushtrria

Në prani të Kryetarit të Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri dhe të zv. Ambasadores së Republikës së Francës në Kosovë Cécile Sangaré, nxënësit e Shkollës së Mesme të Ulët 2, në Vushtrri përmes një ekspozite me piktura e vizatime kanë shprehur mbështetjen e solidarizimin me qytetarët e Parisit me rastin zjarrit që ra javën që shkoi në Katedralen Notre Dame në Paris, Francë.

Përmes këtij aktiviteti të nxënësve, është synuar që të ngritët vetëdijesimi mbi rëndësinë e trashëgimisë kulturore botërore ku përket edhe Katedralja Notre Dame si dhe shumë objekte të trashëgimisë kulturore në Vushtrri dhe në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...