Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 15 maj 2019 Në ora: 07:05
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat