Nesër nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore në Deçan - Bota Sot
Nesër nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore në Deçan

Kosova

Nesër nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore në Deçan

Më: 23 maj 2019 Në ora: 11:39
Plani per rrugë

Komuna e Deçanit përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër (e premte) , do të nisin punimet për rregullimin e rrugës kryesore të qytetit të Deçanit rrugës së Qendrës ,konkretisht rrugës ,,Luan Haradinaj ’’ dhe ,,Dëshmoret e Kombit’’.

“Në inaugurimin e fillimit të punimeve i pranishëm do të jetë Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Ramush Haradinaj , i pari i komunës z.Bashkim Ramosaj , Ministri i Infrastrukturës z.Pal Lekaj .

Fillimi i punimeve behët në ora 10:00 në dalje të qytetit të Deçanit konkretisht tek pompa e benzinës ,,Agonisi Gas’’”, thuhet në njoftim.

Vlera e projektit të nënshkruar është 5.884.040,40 €, bashkëfinancim mes Komunës së Deçanit dhe Ministrisë së Infrastrukturës.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...