Limaj mirëpret gatishmërinë e David Philips për t'i ndihmuar Kosovës - Bota Sot
Limaj mirëpret gatishmërinë e David Philips për t'i ndihmuar Kosovës

Kosova

Limaj mirëpret gatishmërinë e David Philips për t'i ndihmuar Kosovës

Më: 23 maj 2019 Në ora: 18:39
Pamje nga takimi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmri Limaj ka pritur sot në takim njohësin e rrethanave politike në Ballkan, amerikanin David Philips, i cili njohët edhe si mik i Kosovës, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale në vend dhe dialogun Kosovë-Serbi.

Limaj i cili është edhe bashkëkryesues i Delegacionit Shtetëror të Kosovës për bisedime, ka pohuar se vlerëson gatishmërinë e z. Philips për t'i ndihmuar Kosovës në këtë proces.

Postimi i Limajt në Facebook:

Prita në takim mikun e Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe njohësin e rrethanave politike në Ballkan, David Philips, me të cilin biseduam për zhvillimet aktuale në vend dhe dialogun Kosovë-Serbi. Vlerësuam momentumin e krijuar për të ardhur deri te një marrëveshje për njohje reciproke mes dy vendeve dhe për hapjen e perspektivës së qartë euroatlanike për Kosovën. Kosova me krijimin e Delegacionit Shtetëror dhe platformën për bisedime, e cila paraqet unitetin e institucioneve, po demonstron vullnet e gatishmëri për dialog pa kushte me Serbinë. Ne vlerësojmë gatishmërinë e z. Philips për t'i ndihmuar Kosovës në këtë proces. FL

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat