Çahet asfalti që u shtrua para pesë dite - Bota Sot
Çahet asfalti që u shtrua para pesë dite

Kosova

Çahet asfalti që u shtrua para pesë dite

Më: 23 maj 2019 Në ora: 22:32
Asfalti

Rruga që lidh Klinën me qytetin e Istogut e cila ishte përfunduar jo më shumë se para pesë dite, është prishur pothuajse menjëherë.

Siç shihet edhe në foto asfalti i shtruar është qarë plotësisht.

Kjo rrugë është shumë e rëndësishme sepse lidh komunën e Klinës dhe Istogut, e cila ka qenë në gjendje mjaft të keqe, shkruan FaktePlus.

Agjencia e Lajmeve FaktePlus merr vesh se kompania e kontraktuar për kryerjen e këtyre punimeve është “Firma Shkëmbi” nga Istogu.

Sipas informacioneve kjo firme gjithashtu e ka shtruar komplet edhe unazën e qytetit te Klinës.

Lexuesit kanë dërguar fotografi ku shihet gjendja reale e rrugës e cila parashihej të qëndronte një kohë të gjatë, por gjendja në teren tregon krejtësisht të kundërtën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...