Komuna e Vushtrrisë me projekt për kyçjet e familjeve në rrjetin e ujësjellësit

Kosova

Komuna e Vushtrrisë me projekt për kyçjet e familjeve në rrjetin e ujësjellësit

Nga: A.SH Më: 7 qershor 2019 Në ora: 11:09
Xhafer Tahiri

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka treguar se janë ndarë mjetet financiare dhe kanë nënshkruar marrëveshje me MOU më KRUM “Mitrovica”, për projketin për kyçjet individuale të ekonomive familjare në rrjetin e ujësjellësit.

Postimi i plotë:

? mbi 9000 ekonomi familjare do të kyqen në rrjetin e ujësjellësit??. Komuna ka bërë projektin për kyçjet individuale të ekonomive familjare, janë ndarë mjetet financiare dhe kemi nënshkruar MOU më KRUM “Mitrovica”. Punimet fillojnë së shpejti ?, do të dërgojmë ujin ? në çdo ? në çdo fshat e lagje të Vushtrrisë.
#qytetiqeduam

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat