“Kastriotët e Dardanisë” reagojnë fuqishëm kundër pushtetit lokal të Prishtinës - Bota Sot
“Kastriotët e Dardanisë” reagojnë fuqishëm kundër pushtetit lokal të Prishtinës

Kosova

“Kastriotët e Dardanisë” reagojnë fuqishëm kundër pushtetit lokal të Prishtinës

Nga: D. B Më: 11 qershor 2019 Në ora: 15:43
Kastriot Berishaj

Iniciativa Qytetare “Kastriotët e Dardanisë” reagojnë fuqishëm kundër pushtetit lokal të Prishtinës dhe shtetëror të Republikës së Kosovës të cilët me urdhër politik dhe antikombëtar kanë ulur flamurin kombëtar të shqiptarëve autokton, por akoma më keq e kanë hedh për toke dhe kësisoj kanë nxitur urrejtje ndaj shumicës së qytetarëve me kombësi shqiptarë Iniciativa Qytetare “Kastriotët e Dardanisë” dhe unë Kastriot Berishaj si nismëtar i saj nuk heshtim përball këtij veprimi antikombëtar të klasës politike.

“Ata që deri dje, e kanë hequr flamurin kombëtar shqiptar tashmë janë larguar në Stamboll, Beograd etj, prandaj njëjtë do ta këtë fatin edhe kjo klasë antishqiptare, që cenon interesat kombëtar duke privatizuar jashtëligjshëm tokën tonë dhe në heshtje duke dëbuar shqiptarët në Hungari e vende të tjera në botë”, ka thënë Kastriot Berishaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...