Historia e pabesueshme e tre burrave nga Drenasi – Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se në Kosovë kishte perfunduar lufta - Bota Sot
Historia e pabesueshme e tre burrave nga Drenasi – Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se në Kosovë kishte perfunduar lufta

Kosova

Historia e pabesueshme e tre burrave nga Drenasi – Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se në Kosovë kishte perfunduar lufta

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 13:42
Pamje nga video

Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Ngjarja ka nodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një shpellë në Qikatovë të Drenasit.

Të shpëtuar nga një masakër që kishte ndodhur në Qikatovë tre banorë të këtij fshati; Petrit, Sokol dhe Selman Morina kishin qëndruar për muaj në një vend të izoluar.

Qëndrimi i tyrë në këtë shpellë të fshatit, kishte vazhduar edhe pas çlirimit të Kosovës.

Tek pas tre muajsh, ata e kuptuan se Kosova është e lirë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...