Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Lekë Zherkës - Bota Sot
Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Lekë Zherkës

Kosova

Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Lekë Zherkës

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 15:32
Ramush Haradinaj

Kryeministri Haradinaj ka shprehur ngushëllim me rastin e vdekjes së gazetarit Lekë Zherka.

Haradinaj përmes profilit të tij zyrtar në Facebook ka shprehur ngushëllime për familjarët dhe miqtë e të ndjerit Zherka

Postimi i plotë i  Kryeministrit:

Me pikëllim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të gazetarit të njohur Lekë Zherka.

Leka, bashkë me shumë kolegë të tjerë, vendosi bazat e para të gazetarisë profesioniste në Kosovë dhe edukoi shumë gjenerata në këtë frymë, në mediumet ku punonte.

Ngushëllime të sinqerta familjarëve dhe miqve.

Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës, Lekë!

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...