Këto janë dyshimet e prokurorisë për gruan nga Suhareka që vdiq pasi ra nga vetura - Bota Sot
Këto janë dyshimet e prokurorisë për gruan nga Suhareka që vdiq pasi ra nga vetura

Kosova

Këto janë dyshimet e prokurorisë për gruan nga Suhareka që vdiq pasi ra nga vetura

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 21:41
Foto ilustrim

Kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala ka konfirmuar se bashkëshorti i gruas nga Suhareka që vdiq sot në QKUK si pasojë e plagëve të marra dy javë më parë kur ishte hedhur nga vetura, është i dyshuar për incidentin që e la të plagosur rëndë bashkëshorten e tij.

Shala, për Insajderin, deklaroi se i dyshuari po mbahet në paraburgim, teksa u shpreh se bëhet fjalë për një “rast të komplikuar”.

“Sa kam informata unë, ne kemi filluar një hetim. Nuk e di nëse është për ‘rrezikim të trafikut publik’ apo tjetër, por di që gruaja ka rënë prej veturës nga dera e prapme ku ka qenë e ulur. Është hap dera dhe në vozitje e sipër ka rënë”, u shpreh fillimisht Kryeprokurori i Prizrenit.

Shala tha se nuk dihet ende saktë çfarë ka ndodhur më 31 maj, kur gruaja nga Suhareka ishte hedhur nga vetura. Tha se Prokuroria Themelore e Prizrenit është duke hetuar edhe të kaluarën e çiftit.

“Njëherë për njëherë nuk dihet saktësisht çfarë ka ndodhur, sepse ne jemi duke e hetuar rastin dhe jemi duke e hetuar të kaluarën e tyre; nëse ka pasur probleme familjare apo bashkëshortore”, u shpreh ai.

“Gruaja ka qenë në QKUK, ka qenë në gjendje koma dhe kësisoj nuk kemi mundur të marrim deklaratë nga ajo. Megjithatë ne jemi duke e hetuar rastin dhe të hënën besoj që do t’i japim kahje hetimeve. Mirëpo, është rast paksa i komplikuar”, tha Shala.

Pas aksidentit që ndodhi më 31 maj, gruas i është dhënë ndihma e parë në spitalin rajonal të Prizrenit, e më pas është dërguar në QKUK në Prishtinë, ku vdiq pas rreth dy javësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...