Limaj uron qytetarët e Malishevës për Ditën e Çlirimit - Bota Sot
Limaj uron qytetarët e Malishevës për Ditën e Çlirimit

Kosova

Limaj uron qytetarët e Malishevës për Ditën e Çlirimit

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 12:57
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar ditën e çlirimit të komunës së Malishevës.

Limaj ka thënë se sot të gjithë malishevasit festojnë përvjetorin jubilar, 20-vjetorin e Çlirimit si dhe Ditën e Dëshmorëve.

“Në këtë ditë të shënuar ne kujtojmë me pietet të lartë dëshmorët dhe martirët jo vetëm të Komunës së Malishevës, por të të gjithë kombit. Flijimi i tyre për lirinë e Kosovës mbetet udhërrëfyesi ynë për të punuar edhe më shumë për ta forcuar shtetin e Kosovës”, ka shkruar Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Postimi i plotë i Limajt:

Të nderuar bashkëvendës

Sot, është një ditë e veçantë për qytetarët e Komunës së Malishevës. Sot të gjithë malishevasit festojnë përvjetorin jubilar, 20-vjetorin e Çlirimit si dhe Ditën e Dëshmorëve.

Në këtë ditë të shënuar ne kujtojmë me pietet të lartë dëshmorët dhe martirët jo vetëm të Komunës së Malishevës, por të të gjithë kombit.

Flijimi i tyre për lirinë e Kosovës mbetet udhërrëfyesi ynë për të punuar edhe më shumë për ta forcuar shtetin e Kosovës.

Urime Dita e Çlirimit!

Lavdi Dëshmorëve të Kombit!

FL

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...