Reçica: Malisheva, si kurrë më parë po gëzon dorën e përkujdesjes shtetërore - Bota Sot
Reçica: Malisheva, si kurrë më parë po gëzon dorën e përkujdesjes shtetërore

Kosova

Reçica: Malisheva, si kurrë më parë po gëzon dorën e përkujdesjes shtetërore

Nga: Z.B Më: 16 qershor 2019 Në ora: 17:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot ka qëndruar në Malishevë për të shënuar 20 vjetorin e çlirimit të qytetit dhe ditën e dëshmorëve të kësaj komune, përcjell “Bota sot”.

Reçica këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se 20 vite më parë ngadhënjeu e drejta e vonuar për shqiptarët, e drejta për liri, e drejta për shtet.

Tutje, ai ka shkruar se Malisheva, si kurrë më parë po gëzon dorën e përkujdesjes shtetërore dhe të institucioneve të saj. Falë bijëve dhe bijave tuaja drejtues në nivel qëndror e lokal, sot Malisheva gëzon dhjetëra projekte të realizuara e të cilat kanë ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës, të cilat kanë kontribuuar për një arsim më cilësor të brezave, në afrimin e Malishevës me kryeqytetin dhe qytetet tjera, kanë kontribuuar dhe do të kontribuojnë në klimën e të bërit biznes.

Gjithashtu ai ka shkruar se falë bijëve dhe bijave tuaja drejtues në nivel qëndror e lokal, sot Malisheva gëzon dhjetëra projekte të realizuara e të cilat kanë ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës, të cilat kanë kontribuuar për një arsim më cilësor të brezave, në afrimin e Malishevës me kryeqytetin dhe qytetet tjera, kanë kontribuuar dhe do të kontribuojnë në klimën e të bërit biznes.

Postimi i plotë:

Isha sot në Malishevë, bashkë me kreytarin Begaj e deputetin Hoti, për të shënuar 20 vjetorin e çlirimit të qytetit dhe ditën e dëshmorëve të Komunës së Malishevës.
Më poshtë gjeni fjalimin tim të plotë:

Jemi këtu për të shënuar bashkërisht 20 vjetorin e çlirimit të Malishevës, jemi këtu për tu përkulur para atyre që me gjakun dhe gjymtyrët e veta, pa pyetur për pasojat, u bënë shembull për gjeneratat se si duhet atdheu. Jemi këtu, në këtë ditë për të falënderuar aleatët tanë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Naton.
20 vite më parë ngadhënjeu e drejta e vonuar për shqiptarët, e drejta për liri, e drejta për shtet.
Është lufta e UÇK-së, e trimave të kësaj ane prirë nga Çeliku, janë malet e Berishës, masakra e Burimit dhe të tjera ato që neve sot na bëjnë të jemi përgjegjës se si po udhëheqim me instritucionet e vendit, institucionet e shtetit tonë, Kosovës tonë.
Malisheva, si kurrë më parë po gëzon dorën e përkujdesjes shtetërore dhe të institucioneve të saj.
Falë bijëve dhe bijave tuaja drejtues në nivel qëndror e lokal, sot Malisheva gëzon dhjetëra projekte të realizuara e të cilat kanë ndihmuar në përmirësimin e kushteve të jetesës, të cilat kanë kontribuuar për një arsim më cilësor të brezave, në afrimin e Malishevës me kryeqytetin dhe qytetet tjera, kanë kontribuuar dhe do të kontribuojnë në klimën e të bërit biznes.
Së fundmi, qytetarët pa strehë në qytetin e Malishevës më nuk do ta kenë këtë brengë. Ne po ndëtojmë objektin e banimit social që së shpejti do të jetë në shërbim të tyre.
Janë këto, si dhe shumë projekte tjera të realizuara që pa dyshim kanë kontribuar në zhvillimin e Malishevës.
Urimet më të mira për këtë ditë për të gjithë ju!
Zoti i bekoftë familjet e dëshmorëve, familjet e martirëve dhe giithë atyre që luftuan për vendin.
Lavdi gjithë të rënëve!
 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...