“Papuçja është për t’u mbathë, e jo për të goditë” - Bota Sot
“Papuçja është për t’u mbathë, e jo për të goditë”

Kosova

“Papuçja është për t’u mbathë, e jo për të goditë”

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 07:18
Ilustrim

​Organizatat Syri i Vizionit në partneritet me Save the Children zyra në Kosovë dhe në bashkëpunim me Komisionin Parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Pagjetur dhe Peticione, nesër nisin fushatën sensibilizuese “Papuçja është për t’u mbathë, e jo për të goditë” si pjesë e fushatës së ndalimit të ndëshkimit trupor dhe dhunës ndaj Fëmijëve “#RriteMeDashni”.

Fushata do të realizohet duke filluar nga ora 10:00-11:30, përmes marshimit prej Kuvendit të Kosovës deri në sheshin ‘Zahir Pajaziti’, Prishtinë.

Qëllimi i kësaj fushate rritjen e vetëdijesimit të prindërve dhe të rriturve për pasojat qe ka ndëshkimi trupor dhe përdorimi i dhunës, dhe ushtrimi i dhunës me papuqe, si një dukuri mjaftë e shprehur në ambientet familjare.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...