Kosova përkrahë hetimet për rrëzimin e aeroplanit të Malajzisë - Bota Sot
Kosova përkrahë hetimet për rrëzimin e aeroplanit të Malajzisë

Kosova

Kosova përkrahë hetimet për rrëzimin e aeroplanit të Malajzisë

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 14:18
Ilustrim

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se përkrahë hetimet për rrëzimin e aeroplanit të Malajzisë.

Përmes një komunikate,  Qeveria e Republikës së Kosovës ka njoftuar se e mbështet njoftimin e Ekipit të Përbashkët të Hetimeve për rrëzimin e fluturimit MH17, i cili thekson se katër të dyshuar do të ndiqen penalisht për krimet në lidhje me rrëzimin e fluturimit të Malaysian Airlines, të datës 17 korrik 2014.

Sipas njoftimit, Qeveria e Kosovës i bashkëngjitet shteteve të Bashkimit Evropian dhe aleatëve të saj duke shprehur mbështetjen e plotë për përpjekjet për zbulimin e së vërtetës dhe për t’u siguruar që do të vihet drejtësi për humbjen e jetës së 298 personave nga 17 shtete të ndryshme.

“Përgjegjësit për këtë ngjarje tragjike duhet të japin llogari”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...