Kështu duket Hamëz Jashari i shkrirë në bronzë - Bota Sot
Kështu duket Hamëz Jashari i shkrirë në bronzë

Kosova

Kështu duket Hamëz Jashari i shkrirë në bronzë

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 15:20
Hamëz Jashari

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me nënkryetarin e komunës, Nuredin Lushtakun kanë vizituar skulpëtorët të cilët tanimë janë në përfundim të punës së tyre të shkrirë në bronzë. Është fjala për skulpëturën e heroit Hamëz Jashari.

Jashari ka shkruar në Facebook se është krenar me veprën e babait të tij.

“Sot isha bashkë me nënkryetarin dhe shokun e bashkëluftëtarin e Adem e Hamëz Jasharit, për të parë punën e skulptorëve tanë, Ylberit dhe Sabriut. Ju lumshin duart të dyve për një vepër kaq të përkryer! Shumë faleminderit. Gjithmonë krenar që jam gjaku yt dhe me veprën tënde”, ka shkruar ai në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...