Në Kamenicë, mbyllen shtatë separacione dhe një deponi e zhavorit - Bota Sot
Në Kamenicë, mbyllen shtatë separacione dhe një deponi e zhavorit

Kosova

Në Kamenicë, mbyllen shtatë separacione dhe një deponi e zhavorit

Nga: A.SH Më: 10 korrik 2019 Në ora: 20:59
Foto

Në Komunën e Kamenicës, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, në bashkëpunim me Komisionin e Pavarur për Miniera dhe Minerale, si dhe Inspektorati komunal i Komunës, kanë mbyllur seperacione dhe deponi të zhavorit, pasi janë gjetur shumë parregullësi.

Këtë e bëri të ditur vet kryetari i kësaj komune Qëndron Kastrati, permes një postimi në Facebook

Postimi në Facebook:

Drejtoria e Përgjithshme të Policisë, në bashkëpunim me Komisionin e Pavarur për Miniera dhe Minerale, si dhe Inspektorati komunal i Komunës së Kamenicës dje kanë zhvilluar një aksion inspektimi.

Janë inspektuar të gjitha seperacionet dhe deponitë e zhavorit. Pasiqë janë hasur shumë parregullësi, janë mbyllur shtatë separacione dhe një deponi e zhavorit. Kurse dy separacioneve të tjera u është dhënë afat prej 30 ditësh që të pajisen me leje ujore.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...