Kryetari del në terren dhe nuk e pranon asfaltin e hollë në rrugë - Bota Sot
Kryetari del në terren dhe nuk e pranon asfaltin e hollë në rrugë

Kosova

Kryetari del në terren dhe nuk e pranon asfaltin e hollë në rrugë

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 17:28
Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj e ka bërë një veprim që duhet ta ndjekin edhe kryetarët e komunave të tjera.

I pari i Suharekës ka dalur në terren për të parë punën e kryer në një rrugë në Samadrexhë. Atje ai ka parë se trashësia e asafaltit nuk ishte në nivel, duke e refuzuar këtë punë.

Muharremaj ka premtuar se nuk do të ndalë punën në terren dhe s’do të ketë tolerime. “Rruga “Qeshmja e Cufës” në Samadrexhë nuk është rregulluar sipas paramasës.

“Sot kam dal në teren dhe kemi bërë matjet, ku trashësia e asfaltit ndryshon. Kjo punë nuk pranohet.

Verifikimi i punëve në teren do të vazhdoj dhe nuk do të ketë tolerime” shkruan Muharremaj në njoftim.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...