Haradinaj: Komuna e Suharekës po dëshmon një dinamikë të hovshme zhvillimore - Bota Sot
Haradinaj: Komuna e Suharekës po dëshmon një dinamikë të hovshme zhvillimore

Kosova

Haradinaj: Komuna e Suharekës po dëshmon një dinamikë të hovshme zhvillimore

Nga: Z.B Më: 16 korrik 2019 Në ora: 14:43
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka vizituar Komuna e Suharekës e cila po dëshmon një dinamikë të hovshme zhvillimore, përcjell “Bota sot”.

Haradinaj këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook i cili ka shkruar se me kryetarin Bali Muharremaj, kanë diskutuar për bashkërendimin e veprimeve të dy niveleve të qeverisjes, për tërheqjen e investimeve të jashtme, për avancimin e ligjeve dhe akteve nënligjore që janë të nevojshme dhe mungojnë si dhe në kthimin e pronave nga AKP në Komuna.

Postimi i plotë:

Komuna e Suharekës po dëshmon një dinamikë të hovshme zhvillimore.

Vizitë pune në Suharekë, për të parë nga afër progresin e kësaj komune, në infrastrukturë dhe dinamizim të prodhimit vendor. Me kryetarin Bali Muharremaj, diskutuam për bashkërendimin e veprimeve të dy niveleve të qeverisjes, për tërheqjen e investimeve të jashtme, për avancimin e ligjeve dhe akteve nënligjore që janë të nevojshme dhe mungojnë si dhe në kthimin e pronave nga AKP në Komuna për zhvillim ekonomik lokal dhe në interes publik. Me 164 biznese prodhuese, 2497 biznese aktive, Suhareka ka potencial zhvillimi dhe përkrahja e Qeverisë në mbështetje të zhvillimit të qëndrueshëm të kësaj komune nuk do të mungojë asnjëherë.RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...