Sot hapet panairi veror në Deçan - Bota Sot
Sot hapet panairi veror në Deçan

Kosova

Sot hapet panairi veror në Deçan

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 07:14
Ilustrim

Sot dhe nesër në kuadër të aktiviteteve “Ditët e Diasporës 2019’’ në përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, në Deçan behët hapja e panairit veror në qendër të qytetit të Deçanit.

Panairi do të hapet në ora 16:00 në qendër të kësaj komune, saktësisht te sheshi “Mentor Tolaj”.

Hapjen e panairit do ta bëjë Ramosaj, ku të pranishëm do të jenë edhe kryetari i Komunës së Ulqinit, përfaqësues nga Komunat Plavës dhe Gucisë, zyrtarë institucionalë, deputetë, etj. 

Ky panair tashmë tradicional i cili organizohet në kuadër të aktiviteteve të shumta në shënim të Ditëve të Diasporës, ka për qëllim promovimin e bizneseve vendore, turizmit dhe produkteve tradicionale jo vetëm të Komunës së Deçanit por edhe të komunave të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...