Fillon ndërtimi i shkollës që kap vlerën mbi 1 milionë euro në Kaçanik - Bota Sot
Fillon ndërtimi i shkollës që kap vlerën mbi 1 milionë euro në Kaçanik

Kosova

Fillon ndërtimi i shkollës që kap vlerën mbi 1 milionë euro në Kaçanik

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 11:43
Pamje nga takimi

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot ka qëndruar në fshatin Doganaj të Kaçanikut ku marrë pjesë në vënien e gurëthemelit për ndërtimin e shkollës së re që kap vlerën mbi 1 milionë euro.

“Bashkë me kryetarin e Komunës, z. Besim Ilazi, të parin e Nismës në Kaçanik, z. Agim Çaka, deputetë e zëvendësministra të kësaj zone, morëm pjesë në këtë ceremoni festive për shkollën fillore “Ali Asllani”

Ministri ka thënë se ndërtimi i shkollës së re nuk është vetëm një premtim por edhe obligim.

“Nuk është vetëm një premtim i realizuar, por është edhe obligim i yni që ne, si Ministri e Arsimit, jemi zotuar për të investuar në objekte moderne në funksion të ngritjes së cilësisë në arsim”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...