Moti për sot dhe ditët në vazhdim - Bota Sot
Moti për sot dhe ditët në vazhdim

Kosova

Moti për sot dhe ditët në vazhdim

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 07:53
Ilustrim

Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Nga dita e martë, në lindje të rajonit, do të depërtojnë turbullira nga Europa verilindore, që do të sjellin mundësi për reshje lokale shiu, si dhe rënie të lehtë të temperaturave rreth vlerave mesatare.

21.07 – Nxehtë, kryesisht me diell
22.07 – Nxehtë, kryesisht me diell.
23.07-24.07 – Pjesërisht vranët, pasdite mundësi për reshje lokale shiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat