Beqiri: Toleranca dhe humanizmi, virtyte të shqiptarëve - Bota Sot
Beqiri: Toleranca dhe humanizmi, virtyte të shqiptarëve

Kosova

Beqiri: Toleranca dhe humanizmi, virtyte të shqiptarëve

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 11:02
Ismet Beqiri vizitoi Bashkësinë Islame

Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, vizitoi Bashkësinë Islame dhe në emër të partisë së tij uroi me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Me këtë rast, Beqiri tha se shpreson që pjesa e mbetur e vitit të kalojë nën frymën e tolerancës dhe mirëkuptimit, duke shtuar se këto janë virtyte të popullit shqiptar.

Beqiri: Urojmë që ky vit të jetë i solidaritetit dhe tolerancës

“Urojmë që të jetë vazhdimi i vitit të jetë vit i tolerancës, i mirëkuptimit i solidaritetit dhe humanitetit mes nesh që më shumti i duhet qytetarëve tanë. Padyshim që është një nga virtytet që e kanë shqiptarët këtë rast të besimit islam, por dhe të besimeve të tjera”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...