Ndodh në Kosovë: Uji që shfrytëzohej për pije, është kthyer në kanalizim - Bota Sot
Ndodh në Kosovë: Uji që shfrytëzohej për pije, është kthyer në kanalizim

Kosova

Ndodh në Kosovë: Uji që shfrytëzohej për pije, është kthyer në kanalizim

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 13:07
Lumi Nerodime

Banorët që jetojnë në fshatin Stagovë të Kaçanikut janë në hall me ndotjet që po i bëhen lumit Nerodime.

Rrjedha e Nerodimës që vite më parë përdorej për pije nga banorët e fshatit Stagovë, tani është shndërruar në burim kanalizimi.

Kundërmimi i tmerrshëm ka bërë që banorët e këtij fshati të mblidhen dhe të protestojnë.

Më poshtë keni videon ku shihen pamje të tmerrshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...