Fshatrat e kësaj komune do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë gjatë ditës së nesërme - Bota Sot
Fshatrat e kësaj komune do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë gjatë ditës së nesërme

Kosova

Fshatrat e kësaj komune do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë gjatë ditës së nesërme

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

KEDS-i, ka bërë të ditur vendet që do të mbesin pa rrymë nesër në Komunën e Podujevës.

KEDS bnëpërmjet një njoftimi ka treguar edhe arsyet e ndërprerjes së rrymës dhe kohën sa do të zgjatë ndërprerja.

“Në NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Blakqoret (Kodi: 14000001005) prej orës 10:00-17:00.

Vendet: Rr.Vëllezërit Frashëri, rr. Xhafer Meta, rr.Skënderbeu (një pjesë).
Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin “Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2019“, LOT 10 Prishtina- Shtrirja e kabllove.

Në NS 220/35/10kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Llausha (Kodi: 14000013) prej orës 10:00-14:00

Vendet: Dumnicë, Llaushë, Doberdol, Zakut, Kërpimeh, Metehi, Repë, Tashevc, Pollatë, Dvorishtë, Sllatinë, Reçicë, Zhiti, Sylejvicë, Brecë, Tërnavicë, Murgull dhe Marincë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit në Dabinofc 2”, ka bërë të ditur ditë më parë KEDS-i.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...