Komuna e Podujevës ndanë 270 mijë euro për ndërtimin e 22 shtëpive - Bota Sot
Komuna e Podujevës ndanë 270 mijë euro për ndërtimin e 22 shtëpive

Kosova

Komuna e Podujevës ndanë 270 mijë euro për ndërtimin e 22 shtëpive

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 06:44
Foto ilustrim

Komuna e Podujevës ka hapur tenderin e radhës për këtë muaj.

Komuna e cila drejtohet nga Agim Veliu i LDK-së, këtë herë do të ndërtojë 22 shtëpi banimi në lagjen e Dëshmorëve.

Sipas njoftimit të publikuar nga prokurimi, komuna e Podujevës për këtë tender ka ndarë 270.000,00 euro.

Tutje, kohëzgjatja e kontratës është paraparë të zgjasë jo më shumë se 12 muaj.

Afati i fundit për pranimin e tenderëve është 02.09.2019, dhe të gjitha ofertat mund të dorëzohen në Platformen Elektronike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...