Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum - Bota Sot
Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum

Kosova

Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 12:53
Rasti ka ndodhur dy netë më parë në Kamenicë.

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në dyshimin për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor.

Sipas policisë, i dyshuari ishte duke transportuar mish gjedhi, që sipas inspektorit veterinar është i ndaluar të konsumohet nga njerëzit.

Rasti ka ndodhur dy netë më parë në Kamenicë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...