Çerkini: Shoqatat të mos i lejojnë politikanët të bëjnë fushatë me ta - Bota Sot
Çerkini: Shoqatat të mos i lejojnë politikanët të bëjnë fushatë me ta

Kosova

Çerkini: Shoqatat të mos i lejojnë politikanët të bëjnë fushatë me ta

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 15:26
Bajram Çerkin

Kryetari i shoqatës “Zëri i prindërve” Bajram Çerkini tha se në vazhdimësi politika iu është afruar për vota, sidomos në fushatat elektorale.

Sipas tij, kjo gjë pritet të ndodhë edhe kësaj radhe kur fushata pritet të fillojë zyrtarisht pas pak javësh. Mirëpo, ai apeloi shoqatat dhe familjarët e të pagjeturve që të mos i lejojnë politikanët të bëjnë fushatë me ta.

Çerkini tha se ai vet mund të ishte bërë deputet prej kohësh, por ka vendosur të qëndrojë larg politikës e kështu të mbajë të paprekur edhe shoqatën e tij.

Ai deklaroi se nuk ka ndonjë shpresë se pas zgjedhjeve mund të ndryshojë diçka rreth çështjes së tyre.

Çerkini: Politika gjithnjë ka këqyrë të shfrytëzojë anëtarësimet e shoqatave

“Dorën në zemër jo tash që bëhen fushatat, por prej fillimit kanë këqyrë ta shfrytëzojnë elektoratin, sidomos anëtarësimin e këtyre fushatave. Ne i kemi përmbi 1000 vota, kur të kisha dashtë mund të isha deputet. Mirëpo, ne e kemi pru një vendim larg shoqatës e na dhimbje tjetër. Po bëj përsëri apel, ju lus shoqata mos i lejoni me ardhur brenda me bo fushatë për zgjedhje, na kemi me dalë në zgjedhje, kemi me ia dhanë votën kujt ne duam, nëse nuk jemi vetëdijësu deri tash kur duhet me ja dhënë kurrë s’kemi me u vetëdijësu. A presim shumë pas zgjedhjeve që do të bëhet diçka? Shumë pak. A jam si Barjam optimist se do të bëhet diçka? Shumë pak.”, tha Çerkini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...