Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 07:18
Ilustrim

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu.

Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht do të zbresin përreth vlerave mesatare.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 13 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 25 deri në 27 gradë celsius.

Do të fryejë erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 6.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...