Ka filluar rregullimi i 1.8 km rrugë në Gurbardh - Bota Sot
Ka filluar rregullimi i 1.8 km rrugë në Gurbardh

Kosova

Ka filluar rregullimi i 1.8 km rrugë në Gurbardh

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 16:23
Gurbardh

Në fshatin Gurbardh të Komunës së Malishevës, ka filluar hapja dhe rregullimi i afro dy kilometrave rrugë, përkatësisht i 1 800 metrave rrugë, nëpër lagje.  Në fillimin e punimeve në këto, ishte i pranishëm edhe nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha, i cili është takuar edhe me banorët e fshatit.

“Këto investime, realizohen në kuadër të realizimit të projekteve, sipas listës së investimeve kapitale, që është hartuar duke u bazuar në kërkesat e qytetarëve. Në komunën tonë, rrugët kryesore janë të përfunduara, ndërsa tani jemi duke punuar në asfaltimin e rrugëve brenda lagjeve dhe gradualisht jemi duke i përfunduar të gjitha rrugët, edhe pse nevojat paraqiten në vazhdimësi, sipas zhvillimit në komunën tonë”, tha nënkryetari Berisha.

Nga ana tjetër, edhe banorët janë shprehur të kënaqur me rregullimin e këtyre rrugëve, pasi tani është bërë domosdoshmëri rregullimi i rrugëve edhe nëpër lagje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat